Instytut energetyki odnawailnej

Menu Główne

Newsletter


Ankieta

Oceń funkcjonalność programu kolektorek
 

Baza danych kolektorów

   

                  Już w sklepie!

Raport i baza urządzeń

          

                    Już w sklepie!

Studia podyplomowe OZE

Słońce nie przyśle nam rachunku – artykuł nt. rynku fotowoltaiki p. Barbary Warpechowskiej w Pulsie Biznesu

Niestabilność przepisów i ulotność dotacji w 2016 r. oraz niepewność inwestorów co do warunków wsparcia w 2017 r. spowodowały, że rynek fotowoltaiki w ubiegłym roku rozwijał się impulsywnie jako wypadkowa wielu czynników. Bardzo trudno związać faktyczne efekty rynkowe i sprzedażowe branży PV z instrumentami wsparcia, a łączenie wzrostu rynku z najnowszymi regulacjami byłoby nadużyciem. Okazuje się jednak, że technologia zaczyna wygrywać z niestabilnym i mało sprzyjającym prawem — uważa Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO.


Według niego, mimo trudności fotowoltaika w Polsce i stojąca za nią technologia po raz kolejny potwierdziły, że segment zasługuje na to, aby stać się przynajmniej takim projektem flagowym w „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” jak dobrze już rozpoznawane programy przemysłowe: drony, e-busy, Lux-torpedy. Ma też olbrzymi potencjał, by znacznie szerzej wpisać się w koncepcję „Przemysłu 4.0”, promowaną przez Ministerstwo Rozwoju. Autorzy raportu wskazują na potrzebę ustanowienia sektorowego programu badawczego nastawionego na rozwój technologiczny i aplikacje nakierowane przede wszystkim na krajowy rynek prosumencki oraz wzmocnienie instrumentów systemem wsparcia. Widzą w tym szansę rozwoju krajowego przemysłu i innowacji w fotowoltaice.

Więcej informacji o artykule na stronie Pulsu Biznesu: www.pb.pl

Pobierz raport „Raport „Rynek fotowoltaiki w Polsce’2017” ieo.pl

 

Logowanie

 

  Panel Producenta

logowanie do panelu producenta

 Baza sprzętu solarnego - online

Zobacz jak prostym i wygodnym narzędziem promocji sprzętu solarnego jest Panel Producenta  

Demo panelu producenta 

Panel producenta demo

  

       Dodaj inwestycję OZE do mapy!

         Kontakt: repowermap@ieo.pl

odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
Ankieta użytkownika